Wbrew nazwie na dolegliwość łysienia androgenowego cierpią także kobiety. Te, zauważając u siebie symptomy łysienia, powinny niezwłocznie zgłosić się do dermatologa lub endokrynologa, ponieważ przyczyną łysienia u kobiet mogą być choroby tarczycy, a także guzy przysadki lub nadnerczy – tłumaczy dermatolog dr hab. med. Aleksandra Szlachcic z Ośrodka Medycznego Osteomed.Problem łysienia dotyczy także dzieci – w tym przypadku najczęściej wynika z przyczyn emocjonalnych. Jeśli u dziecka nagle obserwujemy na skórze głowy łatki niepokryte włosami, mogą one być wynikiem łysienia plackowatego lub trichotillomanii (choroby polegającej na niepohamowanej potrzebie wyrywania włosów). Dziecięce łysienie to zawsze niepojący objaw, który wymaga pilnego zdiagnozowania.
Należy jednak pamiętać, że działanie preparatów wzmacniających włosy jest czasowe i działa tylko wtedy, gdy preparaty te stosujemy – wyjaśnia dermatolog dr hab. med. Aleksandra Szlachcic.Jeżeli leczenie objawowe nie daje satysfakcjonujących rezultatów, warto zastanowić się nad przeszczepem włosów. Jedną z najnowszych, a zarazem najskuteczniejszych metod jest transplantacja włosów metodą S.A.F.E.R. Zabieg polega na przeniesieniu zdrowych mieszków włosowych w miejsca, gdzie pojawiło się łysienie - tłumaczy dermatolog. Transplantacja jest skuteczna w przypadku leczenia łysienia androgenowego zarówno u mężczyzn jak i u kobiet. Stosuje się ją także w przypadku leczenia łysienia pourazowego, pooperacyjnego, po oparzeniach czy stanach zapalnych skóry. Zabieg pozwala zrekonstruować nie tylko włosy na głowie, ale także ubytki owłosienia w okolicy brwi, rzęs, wąsów, brody czy klatki piersiowej. Nowa metoda jest niezwykle precyzyjna - pozwala na pobieranie i przeszczepianie pojedynczych mieszków włosowych).
Zastrzeżenia odpowiedzialności
Podziel się:
Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany:
zaloguj się /
zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.
Londzin:
na jakie choroby stosować zioła szwedzkie w postaci nalewki?
właściwości żiół szwedzkich Pokaż pełną treść pytania ›